A járvány okozta veszélyhelyzet hatása a humán(tudományi) kutatásokra – konferencia 2020. október 22-én

Az MTA–ELTE „Lendület” Lingvális Artikuláció Kutatócsoport és az ELTE Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Tématerületi Kiválósági Programjának támogatásával online konferenciát szervez

A járvány okozta veszélyhelyzet hatása a humán(tudományi) kutatásokra

címmel.

A konferencia időpontja: 2020. október 22. (csütörtök), MS Teamsen keresztül.

A konferenciára várjuk mindazokat a kutatókat (ide értve a kutatást végző vagy tervező egyetemi hallgatókat, doktoranduszokat is), akik számára a járvány okozta veszélyhelyzet nehézséget támaszt(ott) a kutatásaik lefolytatásában, vagy akik éppen ennek kapcsán kezdtek új kutatásba. A konferencia teret kíván adni a következő (és a kapcsolódó) kérdések megvitatására:
Milyen hatással volt, illetve lehet a veszélyhelyzet a különböző humántudományi területeken végzett kutatásokra?
Milyen módszertani, esetleg etikai dilemmákkal szembesült/nek a kutatók ezeken a területeken?
Milyen lehetőségeket látnak a kutatók a nehézségek leküzdésére, illetve milyen megoldásokat találtak?

A diskurzus célja az, hogy a különböző területeken kutatómunkát végző szakemberek megismerjék és megvitassák egymás megoldási javaslatait. Az új nézőpontok új lehetőségeket nyithatnak az esetleg elakadt kutatásokban, akár új módszertani alapokra helyezve azokat.

A konferencia keretében lehetőséget kívánunk biztosítani szekció-előadásoknak és kerekasztaloknak/paneleknek is.

Jelentkezni lehet e-mailben a marko.alexandra{at}btk.elte.hu e-mail-címen a következők feltüntetésével:

• a részvétel típusa: előadóként; kerekasztal/panel szervezőjeként; hallgatóságként
  • az előadó(k) vagy résztvevő neve, affiliációja és e-mail-címe
  • az előadás vagy a szervezett kerekasztal/panel címe
  • az előadás vagy a szervezett kerekasztal/panel rövid (legfeljebb féloldalas) összefoglalója

Kérjük, hogy a kerekasztalok/panelek résztvevői egy közös jelentkezést küldjenek, minden résztvevő/felszólaló nevének és adatainak feltüntetésével. A visszajelzést a kerekasztal/panel főszervezőjének küldjük.

A jelentkezés határideje: 2020. szeptember 22.

A jelentkezések elfogadásáról és a konferencia programjáról 2020. október 6-ig értesítjük a résztvevőket. A konferencián nincs részvételi díj.

A konferencia szervezői:
Markó Alexandra (ELTE Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézet, MTA–ELTE „Lendület” Lingvális Artikuláció Kutatócsoport)
Bodó Csanád (ELTE Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézet)
Csapó Tamás Gábor (BME Távközlési és Médiainformatikai Tanszék, MTA–ELTE „Lendület” Lingvális Artikuláció Kutatócsoport)
Deme Andrea (ELTE Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézet, MTA–ELTE „Lendület” Lingvális Artikuláció Kutatócsoport)
Gráczi Tekla Etelka (Nyelvtudományi Intézet, MTA–ELTE „Lendület” Lingvális Artikuláció Kutatócsoport)
Juhász Kornélia (ELTE Nyelvtudományi Doktori Iskola)

ELŐZETES A PROGRAMBÓL:
Változó terek, viszonyok és kapcsolatok a járvány idején: A nyelvészeti etnográfia kihívásai
Módszertani kihívások az online hangfelvétel-készítésben

Kérdőív a humán(tudományi) kutatásokról a járvány okozta veszélyhelyzetben