A hang világnapja — World Voice Day 2020; 1. rész

Jelenlegi formájában 2014 óta ünneplik világszerte a World Voice Dayt, azaz a Hang Világnapját. A rendezvénysorozathoz csakúgy, mint az elmúlt években, ismét csatlakozik a kutatócsoportunk.

Mivel idén nem gyűlhetünk össze személyesen, az idei ünnepre virtuális eseménysorozattal készültünk: az elkövetkezendő napokban tematikus csoportokba szervezve osztunk meg olyan érdekes és tanulságos tartalmakat, amelyek a hanghoz kötődnek. Reméljük, minél többen velünk tartanak ebben a kalandban, és vigyázó figyelmüket a hét hátralévő napjain a hangra szegezik!

Az első témánk — a WVD hagyományaihoz képest kissé talán szokatlan módon — nem az emberi, hanem az állati hangok vizsgálata. Ezzel kapcsolatosan két játékot ajánlunk az érdeklődők figyelmébe.

A Cornell Egyetem Ornitológiai Laborjában folyó munkából állt össze ez a roppant izgalmas játék, a Bird Song Hero! Felismered a madarak hangját? És tudod párosítani a dalokat a hangok vizuális képével? Ha nem, ne ijedj meg, a játék sorát mindezt megtanulhatod!

Ha pedig már begyakoroltad a tesztben bemutatott madárhangok felismerését, bővítheted a repertoárodat a kertben/utcán éneklő helyi madarak dalával! Ezzel az applikációval (ami szintén a Cornell Egyetemen készült) felismertetheted a madarakat énekét, és megtudhatod, kiknek a hangjára ébredsz reggelente!  Ha nincs kéznél saját kerti madár, akkor itt találsz friss felvételt.